niedziela, 22 maja 2011

KaPoK w szkole po raz wtóry
W ostatnich dniach działalność naszej grupy nie ograniczyła się tylko do współudziału w przedsięwzięciu łódzkiego Se-Ma-Fora. Dzień przed wspomnianą akcją odbyły się warsztaty animacji w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie. Wspominaliśmy już, że jakiś czas temu w tej samej szkole Ferajna Filmowa KaPoK przeprowadziła zajęcia dla młodzieży połączone z pokazem filmów Fly Films i KaPoKa. Akcja z 20 maja była kontynuacją tamtych działań.

Na zajęciach zorganizowanych przez nas zjawiło się piętnaścioro młodych ludzi mniej lub bardziej zainteresowanych tematem tworzenia filmów żmudną metodą poklatkową. Po krótkim wstępie, pokazaniu istoty zagadnienia i drobnym poczęstunku zabraliśmy sie do pracy i zabawy jednocześnie. Uczniowie podzielili się na 3 równe grupki. Pierwsza z nich pod opieką Bartka zajmowała się pikselacją, druga pod okiem Wojtka animowała plastelinę, trzecia natomiast spróbowała swych sił w animacji rysunkowej, wykorzystując do tego standardowe wyposarzenie sali lecyjnej czyli kredę i tablicę - grupą kierował Rafał.

Po ponad trzech godzinach wszystkie grupy zakończyły pracę. Nie widzieliśmy by ktokolwiek się nudził, słyszeliśmy same pozytywne opinie. Młodzi Bełchatowianie zapraszają nas na kolejne spotkania z filmem - sądzimy zatem, że mamy powody do zadowolenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz