czwartek, 5 sierpnia 2010

Co to jest KaPoK?

Kapok to nic innego jak grupka ludzi zafascynowanych tworzeniem filmów. Nie takich znowu zwyczajnych filmów. Interesuje nas przede wszystkim metoda poklatkowa. Oczywiście nie wzięło się to znikąd. Chociaż Kapok to dość młody twór, nasza historia nie zaczęła się przedwczoraj. Grupa o której czytasz, powstała na podwalinach wcześniejszego projektu – Fly Films.

Doświadczenia wyniesione z tamtego okresu radosnej, bardzo niskobudżetowej twórczości (realizowanej niekiedy w całości na pożyczonym sprzęcie), pozwoliły obecnym członkom KaPoK-a  nabyć pewnego „oblatania” w tworzeniu  filmów. Pewnych nawyków związanych z organizacją pracy, a także gotowości do wyrzeczeń – praca nad nowym materiałem oznaczać może niejedną nieprzespaną noc i niejedną utraconą randkę.

Przede wszystkim zaś z Fly Films wywodzi się zainteresowanie animacją poklatkową. Zainteresowanie, które owocuje chęcią zaprezentowania światu możliwie profesjonalnie wyprodukowanych utworów. To właśnie po to jest KaPoK. Dla twórców poświęcających się swej pasji. Dla widzów – bo to dla nich się tworzy. Dla sztuki animacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz